Zacznij tutaj

Jak pracuję z tarotem?

Czasami doświadczenia z dzieciństwa uniemożliwiają doświadczanie szczęścia i radości dzisiaj. Karty tarota traktuję jako narzędzie terape...

poniedziałek, 13 czerwca 2011

Czego spodziewać się po wróżbie?

Dobra wróżka powinna być kimś w rodzaju psychoterapeuty. Powinna lubić ludzi, chętnie im pomagać oraz wykazywać się sporą dawką empatii. Jednocześnie musi zachowywać pewien rodzaj zawodowego dystansu. Starać się wczuwać w nasze problemy, ale nie brać ich do siebie, nie płakać np wraz z nami.
Dobrze wykonana wróżba wskazuje możliwości rozwiązania problemu, ostrzega przed pewnymi krokami lub ludźmi, a co zrobimy z tymi wiadomościami zależy tylko i wyłącznie od nas. Łączy się to ściśle ze sprawdzalnością wróżby. Czasem możemy mieć pretensje, że życie ułożyło nam się zupełnie inaczej niż powiedziała wróżka. Jednak należy sobie wówczas zadać pytanie


- czy na pewno dostosowaliśmy się do jej wskazówek? Może ostrzegała nas przed związkiem, a my zaślepieni tym, co wydawało nam się miłością, brnęliśmy weń, mimo ostrzeżeń? Może doradzała zmianę pracy, a my nie posłuchaliśmy, bo baliśmy się zmian? Bywa, że po otrzymaniu wróżby zapala się jakieś światełko w naszej głowie, myślimy, tak, to prawda, to cały ja, wszystko się zgadza, muszę zmienić to i owo. Ale po jakimś czasie zapominamy o wskazówkach i wracamy do starych wzorców postępowania.
Zanim więc potępimy wróżkę i jej wróżbę - wejrzyjmy w siebie i odpowiedzmy sobie na pytanie: Czy na pewno jestem wobec siebie w porządku?
Pozdrawiam wszystkich cieplutko...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz