Zacznij tutaj

Jak pracuję z tarotem?

Czasami przeszłe doświadczenia uniemożliwiają doświadczanie szczęścia i radości dzisiaj. Karty tarota to narzędzie terapeutyczne. Z p...

sobota, 11 lutego 2017

Karta tarota - Mag


O ile Głupiec w tarocie często oznacza dziecko, Mag, który przychodzi po nim to nastolatek. Karta ta może określać też ucznia, kogoś, kto zdobywa wiedzę, dobrego mówcę, oratora.
Mag jest pewny siebie, ma silną wolę, umie podejmować dobre decyzje i nie boi się mówić NIE, ani wyrażać swoich poglądów nie bacząc na to czy się komuś spodobają czy nie. Dzięki niemu stajesz się odpowiedzialny, dojrzewasz, stajesz się zdecydowany. Szuka on w Tobie odpowiedzi na pytanie: kim jesteś?
Jak każdy nastolatek, Mag przechodzi okres buntu, to czas, kiedy zaczynasz oddzielać się od rodziców
i szukać siebie, swojej ścieżki, swojego powołania.
Z szacunkiem do matki i ojca, z pełnym poszanowaniem ich mądrości życiowej, ich drogi i tego, co od nich dostałeś idziesz po swoje. Twoje wybory nie muszą być zgodne z oczekiwaniami rodziców, ba, nawet nie powinny być. Wszak każdy dorasta i wybiera sam. Rodzicie dali Ci życie, wychowanie, wyposażyli jak potrafili. Przychodzi takie moment, ze nic więcej już dać nie mogą, czas przestać brać
i resztę dać sobie samemu. To domena dorosłości.



W późniejszym dorosłym życiu bardzo często do siły Maga należy sięgnąć gdy burza życiowa wyrzuca Cię z małżeństwa czy stałego związku, bo okazuje się, że tak naprawdę nie było Ciebie w nim, gdyż nie mogłeś decydować nawet o tym, jaki sweter masz sobie kupić, co możesz lubić jeść, jak spędzać wolny czas.
Byłeś niewolnikiem, który miał jedyne prawo byś posłusznym i spełniać oczekiwania partnera lub partnerki.
Teraz bierzesz życie w swoje ręce, szukasz nowych, swoich dróg. Jesteś panem własnego losu
i bierzesz odpowiedzialność za swoje życie. *
Często wikłamy się w tego typu związki, kiedy nie przeszliśmy buntu nastoletniego w dzieciństwie,
kiedy nie oddzieliliśmy się w jakimś sensie od rodziców, wciąż szukamy ich aprobaty i, mimo dorosłości, nie potrafimy postawić swoich granic.

* Barbara Antonowicz-Wlazińska Vademecum Tarota Studio Astropsychologii 2003 s. 65-66

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz